شناسه خبر:73583
1402/6/22 09:09:25
نایب رئیس جامعه اقامتگاه‌های بوم گردی کرمانشاه:

خانه مسافرهای غیرمجاز بلای جان اقامتگاه‌های بوم‌گردی شده‌اند

سپهرغرب، گروه خبر: به گفته نایب رئیس جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم گردی استان کرمانشاه، این واحدهای گردشگری امسال تابستان شلوغی نداشته اند.

یاور عبیری با اشاره به فعالیت حدود 60 اقامتگاه بوم گردی در کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه اقامتگاه‌های بوم گردی کرمانشاه تابستان امسال شرایط خوبی را پشت سر نگذاشتند و در رکود به سر بردیم.

وی یکی از مهمترین دلایل این رکود را فعالیت روزافزون خانه مسافرهای غیرمجاز عنوان کرد و ادامه داد: خانه مسافرهای غیرمجاز بلای جان اقامتگاه‌های بوم گردی شده‌اند و با فعالیت خود به اعتبار و کار ما آسیب می‌زنند.

نایب رئیس جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی کرمانشاه افزود: تنوع جاذبه‌های گردشگری در استان کرمانشاه این بستر را فراهم کرده تا بتوانیم تعداد قابل توجهی اقامتگاه بوم گردی داشته باشیم، اما این امر مستلزم این است که فعالیت خانه مسافرهای غیرمجاز برچیده شود.

وی سطح کیفی ارائه خدمات در اقامتگاه‌های بوم گردی کرمانشاه را مطلوب دانست و گفت: خوشبختانه اقامتگاه‌های بوم گردی کرمانشاه در سطح قابل قبولی از نظر کیفیت ارائه خدمات هستند، به گونه‌ای که در اخیرا دو واحد از آنها در سطح کشور خوب درخشیدند.

رئیس جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور اضافه کرد: در سطح کشور حدود دو هزار اقامتگاه بوم گردی داریم که اخیرا برای نخستین بار یک سیمنار ملی آموزشی و تجربی برای آنها در سطح کشور برگزار کردیم که حدود 180 اقامتگاه بوم گردی در آن شرکت کردند.

وی یادآورشد: در این سیمنار از 18 اقامتگاه بوم گردی برتر کشور که فعالیت‌های خلاقانه داشته‌اند، تقدیر شد که دو مورد از این واحدها یعنی اقامتگاه بوم گردی میلکان در دالاهو و سابات در روستای کانی کچگینه جوانرود از استان کرمانشاه بودند.

به گفته این مسئول، این دو اقامتگاه در زمینه مهاجرت معکوس، راه‌اندازی موزه، برگزاری جشنواره‌ها و ثبت غذاها و فرهنگ‌های محلی استان فعالیت‌های خوبی داشته‌اند.

شناسه خبر 73583