شناسه خبر:77617
1402/10/6 11:14:00

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار ایلام گفت: پنج هزار و 700 فقره تسهیلات ازدواج در استان طی سال جاری پرداخت شده است.

حسن بهرام‌نیا ظهر سه‌شنبه در هفتمین جلسه ستاد استانی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام برگزار شد، گفت: تاکنون میزان پنج هزار و 741 مورد وام ازدواج با اعتبار یک هزار و 200 میلیارد تومان در سطح استان پرداخت شده است و این میزان در فرزندآوری به پنج هزار و 248 مورد با اعتبار 300 میلیارد تومان است.

وی اظهار کرد: استان ایلام با 80 درصد پرداختی تسهیلات ازدواج و هم‌ردیف با استان تهران در رتبه اول قرار دارد و استان‌های یزد و اصفهان در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

وی با قدردانی از عملکرد بانک‌های استان در خصوص پرداخت تسهیلات ازدواج و کسب رتبه نخست در بین استان‌های کشور گفت: علاوه بر این، شاهد جهش خوبی در پرداخت تسهیلات بانک‌ها در حوزه تسهیلات مسکن خودمالکی هستیم و پرداختی‌ها از 80 نفر به 800 نفر رسیده است. در جلسه دیروز نیز به‌صورت رندوم توسط خبرنگاران صحت‌سنجی تسهیلات انجام شد.

استاندار ایلام اضافه کرد: کمترین پرداخت تسهیلات ازدواج مربوط به بانک سپه به 409 نفر است، سرعت کم در پرداخت تسهیلات ازدواج در یک بانک در معدل سایر بانک‌ها تأثیرگذار است، بنابراین از مدیریت بانک سپه استان باید در پرداخت تسهیلات اهتمام جدی داشته باشند.

بهرام‌نیا افزود: از صدا و سیما انتظار می‌رود تلاش و زحمات صورت گرفته که منجر به موفقیت در سطح ملی شده است را نه کم و نه زیاد و برابر واقعیات را برجسته کنند که البته در راستای امیدآفرینی مهم است.

وی با بیان اینکه سزاوار نیست زحمات بانک‌ها نادیده گرفته شود، ادامه داد: البته در جای خود از بانک‌ها انتقاد کردیم و اعلام کردیم هر بانکی که نسبت به پرداخت تسهیلات مسکن کوتاهی کند، جریمه می‌شود، اما عملکرد بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات ازدواج و تسهیلات مسکن خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن قابل تقدیر است، بنابراین باید پرداخت تسهیلات با همین آهنگ استمرار یابد.

شناسه خبر 77617