شناسه خبر:81190
1403/1/21 15:01:49

تامین پنج درصد از برق ادارات استان مرکزی با تجدیدپذیرها هدفگذاری شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: تامین پنج درصد از برق ادارات این استان با تجدیدپذیرها در سال جاری هدفگذاری شد.

محمود محمودی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در اراک، افزود: همه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده(5) قانون خدمات کشوری از ابتدای سال 1403 موظفند پنج درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک، تامین و در طول مدت چهار سال تا 20 درصد (سالانه 5 واحد درصد) افزایش دهند و در صورت رعایت نشدن این موضوع، انرژی مازاد مصرفی بر اساس حداکثر نرخ تابلوی برق سبز بورس انرژی در قبض برق این مشترکان محاسبه می‌شود.

وی افزود: در راستای اجرای وظایف قانونی وزارت نیرو در زمینه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک و با هدف اجرای ماده 8 مصوبات شورای عالی انرژی کشور، کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون خدمات کشوری مکلفند سالانه پنج درصد مصرف انرژی الکتریکی خود را تا رسیدن به سهم 20 درصد مصرف سال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک تامین کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: به منظور اجرایی شدن مصوبه فوق الذکر، رویه اجرایی تامین حداقل 20 درصد برق مصرفی مشترکان مشمول از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک توسط مقام عالی وزارت ابلاغ شد.

محمودی بیان کرد: تامین تمام و یا بخشی از برق مصرفی مشترکان مشمول به یکی از روش‌ها شامل ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک با اخذ مجوزهای لازم برای هریک از ساختمان‌های مشترکان مشمول و یا به صورت تجمیعی برای چندین ساختمان مشترکان مشمول، خریداری از تابلوی برق سبز، به صورت فیزیکی یا گواهی برق تجدیدپذیر و انعقاد قرارداد 2جانبه با نیروگاه تجدیدپذیر در چارچوب قوانین و مقررات جاری، امکان پذیر است.

شناسه خبر 81190